O MNIE

CZEŚĆ!

Jestem Agata, a na nazwisko przypadł mi najpiękniejszy dzień tygodnia, jakim jest Sobota. Stąd jak łatwo się domyśleć, powstała nazwa nie tylko tego bloga, ale całego projektu rowerowego, który prowadzę – Sobota na kole.

Moja przygoda z rowerem na przestrzeni lat mocno ewoluowała. Zaczynałam od turystyki rowerowej zwanej potocznie „sakwiarstwem” przejeżdżając dziesiątki tysięcy kilometrów po Polsce i Europie. Później zostałam fanką indoor cycling – ukończyłam liczne kursy i zostałam instruktorem. Przez kilka lat uprawiałam triathlon, aby ostatecznie porzucić go jednak dla czystego kolarstwa – głównie szosowego – gdzie mocno działam już od kilku lat.

Jako że lubię zmiany i nowe wyzwania, to ostatnio coraz częściej ciągnie mnie w stronę bikepackingu i ultramaratonów. 

enviliv advanced pro 1 2020

Rower wypełnia znaczną część mojego życia. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, poznawać nowych ludzi z tego środowiska, dzielić się doświadczeniami, pokonywać kolejne wyzwania i po prostu cieszyć się jazdą. Wszystko co robię, robię z pasji do roweru i chęci dzielenia się nią.

Na co dzień jestem fizjoterapeutką oraz bikefitterką
w VeloLAB w Gdańsku.

Współpracuję z marką Liv Cycling, której jestem Ambasadorką oraz ze sklepem rowerowym Giant Wrzeszcz 
w Gdańsku, przy którym prowadzę Treningi Szosowe dla Kobiet i organizuję cykl Praktycznych Warsztatów m.in. z wymiany dętki czy czyszczenia napędu dla początkujących.

Jestem również instruktorem indoor cycling z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w klubach fitness.

 

Więcej o tym co robię przeczytasz tutaj.

cyklo-dekoracja

Od kilku lat startuje w amatorskich wyścigach kolarskich. W latach 2018-2019 startowałam również z licencją PZKol w kategorii Cyklosport, gdzie kilkukrotnie zdobyłam medale Mistrzostw Polski. Moje największe sukcesy to: